Magdalena Kidoń Psychoterapeutka DMT (Dance Movement Therapy)

Magdalena Kidoń

Psychoterapeutka, choreoterapeutka

W nurcie zorientowanym na ciało

Ukończyłam 4-letnie studia podyplomowe psychoterapii tańcem i ruchem w Warszawie (Instytut DMT), w ramach których odbyłam m.in. 120 godzin praktyk, 150 godzin superwizji indywidualnych i grupowych oraz ponad 100 godzin indywidualnej psychoterapii własnej. Ponadto nieustannie  poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach, kursach i szkoleniach z zakresu psychoterapii, analizy ruchu i różnych form pracy z ciałem.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, zrzeszonego w stowarzyszeniu europejskim (European Association for Dance Movement Therapy), a także członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Rozwoju Chen Tai Ji Quan.

Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową oraz warsztaty i grupy rozwoju osobistego. Pracuję głównie z osobami dorosłymi i młodzieżą. Specjalizuję się w terapii osób z zaburzeniem osobowości, zaburzeniami nastroju, lękowymi, z Dorosłymi Dziećmi z Rodzin Dysfunkcyjnych (w tym DDA), dotkniętych traumą więzi, współuzależnionymi. Pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Tancerz

Tańczę od dziecka. Zaczynałam od tańca towarzyskiego, potem współczesnego. Jednak zawsze tęskniłam za wolnością od struktury figur i kroków i bardziej ekspresyjną oraz spontaniczną formą wyrazu. Obecnie od 2000 r. praktykuję różne formy świadomego tańca i ruchu tj. Soul Motion, Movement Medicine, 5Rytmów, czy też Open Floor w Polsce i za granicą. Taniec to moja pasja, źródło radości, droga rozwoju i forma łączności ze Źródłem oraz Wszystkim co Jest.

Trener, nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Posiadam 9 lat doświadczenia w pracy jako wykładowca akademicki, promotor prac licencjackich i magisterskich. Od 2006 r. prowadzę także warsztaty i grupy rozwoju osobistego przez taniec i ruch oraz szkolenia dla firm. W pracy z ciałem i emocjami nauka jest równocześnie moim doświadczeniem. Wszystko sprawdzam najpierw na sobie. Bycie “uczniem” i “nauczycielem” nieustannie przeplatają się dla mnie ze sobą, tworząc nierozerwalną całość.

Trenerka Magdalena Kidoń

Podróżniczka

Podróże są moją drugą wielką pasją po tańcu. Nie tylko te w przestrzeni, ale także pomiędzy wymiarami lub po królestwie znaczeń i symboli. Najważniejszym miejscem, z tych które dotychczas odwiedziłam, są dla mnie Hawaje, gdzie poczułam się “jak w domu” i spędziłam łącznie około 1,5 roku. Natura jest tu wciąż żywa i potężna, ludzie uśmiechnięci, otwarci i obecni, a rytm życia w większości miejsc niespieszny.