Duchowość Bycie obecnym w wiecznej teraźniejszości

Duchowość jest w 100% praktyczna!

Duchowości nie da się nauczyć, zrozumieć, czy osiągnąć. Można ją tylko poczuć, doświadczyć i rozwijać.

Duchowość jest dla mnie formą świadomości – świadomości jedności, połączenia wszystkiego co jest. Cały nasz świat to materia, antymateria, energia oraz różne rodzaje i poziomy świadomości (bardziej w rozumieniu fizyki kwantowej niż psychologii, a najbardziej w znaczeniu metafizycznym) … Wszystko jest drganiem, wibracją, informacją.

Po prostu bądź – a najlepiej bądź sobą!

Podbiliśmy świat, lecz nie umiemy się nim cieszyć, ani go docenić.

W dzisiejszych czasach ciągle coś robimy, ciągle gdzieś idziemy, coś osiągamy, zdobywamy, gonimy lub przed czymś uciekamy. To ważne umieć zadbać o różne sprawy, ale czy potrafisz jeszcze tak po prosu być? Być ze sobą, z drugą osobą, z naturą, z sytuacją – w ciszy, skupieniu, odczuwając to co dzieje się wewnątrz Ciebie i na zewnątrz, doświadczając i przyjmując to wszystkimi zmysłami?

Wiele osób walczy z każdym przejawem własnej spontaniczności, uczucia uważa za dziecinne, a robienie czegoś dla czystej przyjemności, bez realizowania konkretnego celu za niepoważne i stratę czasu. Często jednak mimo osiąganych sukcesów osoby takie czują że coś je omija, że coś im umyka, przeczuwają że życie to coś więcej … Źródłem takiej postawy są zazwyczaj nieuświadomione lęki i wstyd przed byciem sobą, wyniesione z wczesnego dzieciństwa. Jednak można to zmienić!